Szlaki turystyczne w okolicy:
Dolina Małej Łąki - ok. 20 min
Dolina Małej Łąki - ok. 20 min

Jest najmniejszą z walnych dolin tatrzańskich. Ma długość 5,4 km i powierzchnię ok. 5,7 km².
Dolina Małej Łąki była zwiedzana i podziwiana przez wielu turystów od dawna. Prowadzą przez nią trzy szlaki turystyczne. Wielka, świetlista Wielka Polana, zamknięta od południa łańcuchem gór, z imponującym urwiskiem Wielkiej Turni, jest zwykle miejscem dłuższego postoju turystów.
Gubałówka - ok. 30 min pieszo
Gubałówka - ok. 30 min pieszo

Góra jest popularna wśród turystów odwiedzających Zakopane. Z jej grzbietu roztacza się panorama całych polskich Tatr i Zakopanego oraz Podhala, Pienin, Gorców i Beskidu Żywieckiego wraz z ich słowacką częścią.
Na górze znajdują się między innymi:

  • ośrodek narciarski Gubałówka, z trasami na Polanie Gubałówka, rynną snowboardową i snowparkiem
  • liczne, czynne zimą, narciarskie wyciągi orczykowe prywatnych właścicieli
  • zjeżdżalnia grawitacyjna
  • przekaźnik radiowo-telewizyjny RTON Gubałówka z masztem o wysokości 102 m.
Dolina Chochołowska - ok. 9km
Dolina Chochołowska - ok 9km (10 min samochodem)

Nazwę swą dolina zawdzięcza oddalonej o kilkanaście kilometrów wsi Chochołów. Polana Chochołowska była ulubionym miejscem turystycznym Karola Wojtyły, bywał tutaj wielokrotnie. W Dolinie Chochołowskiej nakręcono do filmu Potop scenę z kuligiem, a także 7. odcinek Janosika.
Dolina Kościeliska - ok. 5.5km
Dolina Kościeliska - ok 5.5km (10 min samochodem)

Znajduje się w Tatrach Zachodnich. Ma ok. 9 km długości a powierzchnię ok. 35 km². Najwyższym punktem w otoczeniu Doliny Kościeliskiej jest Błyszcz (2159 m). Dolina leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Wstęp płatny. Z doliny wychodzi wiele szlaków turystycznych. W górnej części Doliny Kościeliskiej (z Kir 5,5 km, 1:30 h pieszo) znajduje się schronisko turystyczne na Hali Ornak (1100 m).